Otoyol Elektronik Ücret Toplama Sistemlerinde Uygulamalar


SDG Ana SayfasiOtoyollar

Hava Alanlari

Binalar

Referanslarimiz

Bize Ulasin

    
   Otoyol elektronik ücret toplama sistemleri, teknoloji ve deneyim üzerine kurulan geniş bir uygulama alanının daima konusu olmuştur. Değişik ülkelerdeki proje yatırımcılarının artan değişik ihtiyaçlarının olması gerçeği, geniş bir alandaki teknolojik ekipmanların bulunabilirliği ile birlikte, ihtiyaçları karşılayan doğru ekipmanların seçilmesinin önemini ortaya çıkarmıştır. Elektronik sistem uygulamalarında bir sistem integratörü olarak, SDG geçmişte ve halen yürüyen projelerde, bu sistemlerin yapım ve bakım hizmetlerinde pek çok sözleşmeye imza atarak tecrübesini ortaya koymuştur.  

    SDG, Avrupada'ki ve yerel tanınmış pek çok malzeme imalatçıları ile yakın ilişkiler de oluşturmuştur. EÜT Elektronik Ücret Toplama Sistemlerinin yapımı, yenilenmesi, bakım ve onarımı için Türkiye'deki en büyük otoyol kesimlerinde pek çok ihaleyi kazanmiş olan SDG 30 İstasyonda toplam 140 Çıkış şeridi, 87 Giriş şeridinden oluşan , Türkiye'deki Ücret Toplama Sistemlerinin %45 den fazlasını anahtar-teslimi olarak gerçekleştirmiştir.Yenı sıstem kurmanın yanısıra, SDG, Avrupa Otoyolu'nda (İstanbul-Edirne), Anadolu Otoyolları'nda (İstanbul-Ankara), TAG Otoyolu'nda(Tarsus-Adana-Gaziantep) ve TI Otoyolu'nda (Toprakkale-Iskenderun) 305 Çıkış ve 190 Giriş şeridinden oluşan 55 Ücret Toplama İstasyonunun bakım ve onarım ihalelerini üstlenmiştir. Bugün tamamen çalışır durumda olan bu sistemlerin yanısıra, SDG bir dizi otoyol kesiminde yeni projeleri gerçekleştirmektedir.SDG tarafından yapılan Ücret Toplama Sistemleri, kapalı sistemler olup, hem donanım hem de yazılım açısından açık sistemlerden çok daha karmaşıktır.

    Özellikle O-1 Avrupa Otoyolu ve O-2 Anadolu Otoyollarının Alın Gişesi durumundaki her biri 19 Çıkış ve 13 Giriş şeridinden oluşan 32 şeritli Mahmutbey ve Çamlıca ( İstanbul ) İstasyonlarının Ücret Toplama Sistemi SDG tarafından gerçekleştirilmiştir.


ERZIN Toprakkale Iskenderun Otoyolu

İstasyon Kontrol Odası Cihazları

Şerit Cihazları

Otomatik Bilet Verme Cihazı (OBVC)